CFR Cluj încheie anul pe primul loc în Liga 1

Updated on decembrie 10, 2017 CFR Cluj tremină anul ep primul loc după ce a reușit să învingă aseară Poli Timișoara cu scorul de 1-0.

Mai mult, în urma acetei victorii CFR își asigură matematic și calificarea în play-off-ul Ligii 1.

CFR Cluj încheie anul pe primul loc în Liga 1 1 CFR Cluj încheie anul pe primul loc în Liga 1 2

Singurul gol al meciului a fost marcat de Paulo Vinicius dintr-o fază fixă.

Djokovic a avut două ocazii uriaşe, dar Straton a intervenit de fiecare dată perfect. Portarul echipei viola nu a mai avut ce face la lovitura de cap a brazilianului Vincius, din prelungirile primei reprize. Dan Petrescu a trăit la intensitate maximă fiecare ocazie a jucătorilor săi – s-a aşezat în genunchi după o fază în care Omrani nu a ajuns la minge.

(foto: Facebook Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA.)

Echipa CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora (81’ Camora) – Hoban, Culio – Deac, Djokovic (87’ Rus), Păun (79’ Mailat) – Omrani