Updated on septembrie 2, 2018 CFR Cluj s-a făcut din nou de râs după ce a luat bătaie duminică seara, acasă, de la Viitorul Constanța. CFR Cluj a condus cu 1-0 dar a primit două goluri pe final de meci, primul de cascadorii râsului.
Finalul partidei din Gruia a fost unul interzis cardiacilor. În doar câteva minute, elevii lui Hagi au reușit să întoarcă soarta partidei în favoarea lor, după ce se părea că succesul este al campionilor. Revirimentul constănțenilor a venit după euro-golul marcat de Mihai Voduț, în minutul 86.
Practic, fostul atacant al celor de la Voluntari a reușit o execuție de magician, care l-a făcut pe portarul spaniol al gazdelor, Jesus Fernadez, să se lovească de bară, informează Digi Sport.
Voduț a profitat de o mare eroare a lui Andrei Mureșan, fundașul central al campionilor, după care a văzut că Fernadez este ieșit din spațiul de șase metri și a șutat de la 40 de metri direct în plasă. A fost o execuție care nu numai că i-a năucit pe clujeni, dar l-a făcut pe Hagi să exulte de bucurie. ”Regele” și-a adus astfel aminte de ”bijuteriile” pe care le marca el pe vremea în care era jucător activ la Steaua, Real Madrid, Barcelona sau Galatasaray.
Vezi aici Video cu primul gol primit de clujeni: