Clujenii sunt invitati astazi la „La Piata Mobila” de legume si fructe

Updated on septembrie 16, 2015 Piața mobilă de legume și fructe se deschide astăzi, miercuri, 16 septembrie, începând de la ora 9:00, în Parcul Engels, informează radiocluj.ro.

Aici, clujenii nu vor putea doar să cumpere legume şi fructe, ci vor avea ocazia să deguste din mâncarea care va fi gătită pe loc din produsele vândute, să participe la jocuri pentru toate vârstele şi la alte activităţi distractive.
Seara vor avea loc şi concerte.

Evenimentul intitulat „La Piaţa Mobilă” face parte din proiectul Day 15, inclus în programul Cluj Capitală Europeană a Tineretului.

Ce vei găsi la Day 15 septembrie – La Piața mobilă?

• legume, fructe, produse de panificație, lactate, gemuri, siropuri, condimente – toate de la producători din zona Clujului
• ateliere de gătit
• meniuri realizate din produsele regăsite la Piața mobilă
• picnic
• activități pentru copii, tineri, adulți, vârstnici
• și alte îndeletniciri ce vor fi anunțate treptat

Despre Day 15: În fiecare lună implicăm comunitatea clujeană în acțiuni menite să transmită câte un mesaj pozitiv, într-un mod creativ și prin care dăm un nou sens spațiilor din oraș.

Advertisements
error: Content is protected !!