Video Cluj: Accident in sensul giratoriu din Zorilor. Doua masini s-au ciocnit grav

Actualizat: 3 martie 2015, 19:07

Un accident de circulaţie a avut loc, marţi dimineaţa, în sensul giratoriu de pe Calea Turzii, la intersecţia cu strada Observator. Un autoturism şi o autoutilitară s-au lovit, iar un bărbat care făcea curăţenie pe marginea drumului a fost grav rănit.

Un şofer aflat la volanul unei maşini de teren nu s-a asigurat înainte de intrarea în sensul giratoriu şi a vrut să schimbe benzile, moment în care a fost lovit de o autoutilitară.

În urma impactului, autoturismul s-a rotit pe şosea şi a lovit un angajat al firmei de salubritate Rosal, care făcea curăţenie pe marginea drumului, anunta citynews.ro

„Din primele verificări reiese că şoferul unui autoturism nu s-ar fi asigurat corespunzător la schimbarea benzii, a fost acroşat de o autoutilitară şi proiectat pe marginea părţii carosabile.

Astfel, a accidentat un bărbat de 47 de ani care desfăşura activităţi de curăţenie în zonă.

Victima a fost transportată la unitatea medicală pentru îngrijiri de specialitate. Poliţiştii continuă cercetările pentru stabilirea tututor împrejurărilor în care a avut loc accidentul”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj, Simona Vîrci.

Advertisements
error: Content is protected !!