3-0. CFR Cluj a învins categoric echipa fotbaliștilor “șomeri” din Spania

Updated on ianuarie 15, 2023 CFR Cluj a învins categoric echipa fotbaliștilor “șomeri” din Spania, duminică seară. Campioana României a învins-o pe Seleccion AFE, scor 3-0, o echipă formată din fotbaliști liberi de contract

Potrivit paginii oficiale de Facebook a ardelenilor, scorul a fost deschis după 19 minute, de către Mihai Bordeianu, din lovitură de la 11 metri, anunță Digi Sport.

3-0. CFR Cluj a învins categoric echipa fotbaliștilor "șomeri" din Spania 1

În minutul 76 al reprizei secunde, Hammershoy-Mistrati, sosit la echipă în vara anului trecut, și-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Scorul final a fost stabilit tot de un fotbalist adus recent de CFR Cluj. Zece minute mai târziu, Ermal Krasniqi, transferat pe 10 ianuarie, a înscris primul său gol pentru noua sa echipă.

Potrivit Gazeta Sporturilor, Echipa din prima repriză a lui CFR Cluj : Sava (GK), Peteleu, Billong, Kolinger, Camora (C), Hoban, Itu, Bordeianu, Roger, Janga, Maglica

În repriza secundă au mai intrat: Bălan, Krasniqi, Cvek, Malele, Petrila, Mistrati, Fica, Fofana