Updated on ianuarie 13, 2023 CFR Cluj a pierdut la limită vineri în partida amicală cu clubul german Darmstadt, scor 1-0.

Bălgrădean a primit un gol de poveste de la liderul Ligii secunde germane, după o execuție sub transversală a lui Frank Ronstadt, din afara careului, anunță Digi Sport.

CFR Cluj, eșec în al doilea meci de pregătire. Bălgrădean a primit gol după o execuție sub transversală din afara careului 1

Antrenorul Dan Petrescu a folosit două echipe diferite în cele două reprize.
Echipa lui CFR Cluj, folosită în prima repriză: Scuffet – Braun, Yuri, Burcă, Peteleu – Deac, Boateng, Cvek, Petrila – Malele, Yeboah

Echipa lui CFR Cluj, folosită în repriza secundă: Bălgrădean – Bălan, Țîru, Billong, Camora (c) – Muhar, Bordeianu, Vito – Bîrligea, Maglica, Janga

Fotbal Club CFR 1907 CLUJ: „📽️ Concluziile fundașului nostru, Yuri Matias, după al doilea amical din cantonament, încheiat cu victoria SV Darmstadt ⚽”

La revenirea în SuperLigă, formația antrenată de Dan Petrescu va avea parte de un meci de foc, la Ovidiu, împotriva liderului Farul Constanța, anunță Hotnews.

Duelul este programat pentru data de 23 ianuarie.