Updated on octombrie 24, 2022 Partida dintre Universitatea Cluj și CFR Cluj s-a terminat cu victoria elevilor lui Dan Petrescu, scor 2-1. Meciul din etapa a 15-a dintre cele două formații a fost decis în urma a trei lovituri de la 11 metri acordate.

CFR Cluj a primit două lovituri de departajare care au fost transformate de Ciprian Deac, în minutul 25, respectiv Cephas Malele, în minutul 60. De partea cealaltă, Universitatea Cluj a primit o lovitură de la 11 metri în prelungirile partidei, care a fost transformată de Romario Pires, în minutul 90+3, informează digisport.ro.

(Video) Asistență record pe Cluj Arena. Peste 24.000 de suporteri, într-un meci decis de 3 penalty-uri 1
(Foto GSP)

În urma rezultatului din etapa a 15-a a Ligii 1, Universitatea Cluj ocupă locul 15 în Liga 1, cu 14 puncte, în timp ce rivala CFR Cluj se află pe poziția a treia, cu 28 de puncte

Record de asistență

Fanii au luat cu asalt Cluj Arena ieri seară și au înregistrat un record de asistențp pentru acest sezon. 24.500 de spectatori au asistat la meciul dintre Universitatea Cluj și CFR Cluj.

Până la acest meci, liderul de audiență a fost meciul dintre FC U Craiova 1948 și CS Universitatea Craiova unde au fost prezenți puțin peste 23.000 de spectatori.