Record de morți: 442. Record de infectări: 16.743. Situația la Cluj

Klaus Iohannis și Florin Cîțu se joacă de-a guvernarea iar în spitale, în ultimele 24 de ore, au murit 442 de persoane, număr record.

România a înregistrat în ultimele 24 de ore recordul absolut al deceselor de Covid – 442, și al infectărilor – 16.743 cazuri noi (din peste 79.000 de teste), potrivit Grupului de Comunicare Strategică.

Record de morți: 442. Record de infectări: 16.743. Situația la Cluj 1

Numărul total de persoane internate cu COVID-19 este de 17.141. Dintre acestea, 1.667 sunt internate la Terapie Intensivă.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba254112276,50
2.Arad299593147,24
3.Argeș327253735,18
4.Bacău322372353,98
5.Bihor351054295,20
6.Bistrița-Năsăud16086985,42
7.Botoșani183481784,41
8.Brașov506402756,40
9.Brăila163132105,49
10.Buzău160801704,71
11.Caraș-Severin14381914,68
12.Călărași133061185,24
13.Cluj700915138,33
14.Constanța531464906,76
15.Covasna9620952,54
16.Dâmbovița267732754,46
17.Dolj360072067,43
18.Galați332004674,44
19.Giurgiu14162246,81
20.Gorj115661253,53
21.Harghita99441302,82
22.Hunedoara272732195,43
23.Ialomița139071796,55
24.Iași551087577,16
25.Ilfov5818651715,00
26.Maramureș261881994,78
27.Mehedinți118851747,50
28.Mureș280802254,05
29.Neamț239502334,54
30.Olt193531406,17
31.Prahova455176047,23
32.Satu Mare17236923,59
33.Sălaj138761116,99
34.Sibiu309043134,95
35.Suceava319863034,54
36.Teleorman182402207,04
37.Timiș7012248510,37
38.Tulcea10176944,51
39.Vaslui211342915,02
40.Vâlcea197922105,27
41.Vrancea134671603,83
42.Mun. București238102238014,71
43.Din străinătate**15718
44.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

21378*

3786
 TOTAL1.382.53116.743

Folosim cookie-uri pentru a vă oferi cea mai bună experiență online. Acceptând că acceptați utilizarea cookie-urilor în conformitate cu politica noastră privind cookie-urile.

Privacy Settings saved!
Privacy Settings

Atunci când vizitați orice site web, acesta poate stoca sau prelua informații pe browserul dvs., mai ales sub formă de cookie-uri. Controlați aici serviciile personale de cookie-uri.

Unclassified cookies are cookies that we are in the process of classifying, together with the providers of individual cookies.

Use Loco Translate to change Text for custom Code

Decline all Services
Accept all Services