BREAKING – 4.424 de cazuri noi, la 28.361 de teste efectuate. Situația la Cluj

Până astăzi, 13 ianuarie, pe teritoriul României, au fost confirmate 681.392 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 10.122 de pacienți au fost declarați vindecați.

La Cluj autoritățile au anunțat 268 de noi cazuri de infectare. Rata de infectare pe județ de 3,72.

BREAKING - 4.424 de cazuri noi, la 28.361 de teste efectuate. Situația la Cluj 1

În intervalul 12.01.2021 (10:00) – 13.01.2021 (10:00) au fost raportate 88 de decese (57 bărbați și 31 femei), ale unor pacienți infectați cu noul coronavirus, internați în spitalele din Alba, Arad, Argeș, Bihor, Bistrița-Năsăud, Botoșani, Brăila, Buzău, Călărași, Caraș-Severin, Constanța, Dâmbovița, Dolj, Galați, Harghita, Ialomița, Iași, Maramureș,  Prahova, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Timiș, Vâlcea și București.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 4.424 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba12947711,94
2.Arad14792831,47
3.Argeș19564731,62
4.Bacău174421131,6
5.Bihor189121032,07
6.Bistrița-Năsăud7805361,56
7.Botoșani8884561,48
8.Brașov268171392,67
9.Brăila8871482,00
10.Buzău8662420,93
11.Caraș-Severin7031722,16
12.Călărași6743301,48
13.Cluj325342683,72
14.Constanța281981722,89
15.Covasna5299291,05
16.Dâmbovița15674681,82
17.Dolj163211301,65
18.Galați174611072,37
19.Giurgiu683881,67
20.Gorj5323290,78
21.Harghita5520290,62
22.Hunedoara124671081,67
23.Ialomița7242221,66
24.Iași292921121,45
25.Ilfov265082614,71
26.Maramureș118311142,44
27.Mehedinți5281211,09
28.Mureș15826951,38
29.Neamț11778821,49
30.Olt10018630,69
31.Prahova250031131,31
32.Satu Mare7507761,4
33.Sălaj6588481,78
34.Sibiu17721471,73
35.Suceava16891951,54
36.Teleorman8362791,8
37.Timiș289243034,13
38.Tulcea5748411,46
39.Vaslui112311231,84
40.Vâlcea10396241,61
41.Vrancea7387230,64
42.Mun. București1100677223,77
43.Cazuri noi nealocate pe județe3686*146
TOTAL681.3924.424

Folosim cookie-uri pentru a vă oferi cea mai bună experiență online. Acceptând că acceptați utilizarea cookie-urilor în conformitate cu politica noastră privind cookie-urile.

Privacy Settings saved!
Privacy Settings

Atunci când vizitați orice site web, acesta poate stoca sau prelua informații pe browserul dvs., mai ales sub formă de cookie-uri. Controlați aici serviciile personale de cookie-uri.

Unclassified cookies are cookies that we are in the process of classifying, together with the providers of individual cookies.

Use Loco Translate to change Text for custom Code

Decline all Services
Accept all Services