Cluj: 464 de candidați, din totalul celor 573, au fost prezenți la a doua probă de la Bacalaureat. 2 elevi au fost eliminați pentru fraudă

Updated on august 26, 2020 Marți, 25 august, s-a desfășurat proba obligatorie a profilului din cadrul examenului național de bacalaureat – proba E).c), sesiunea august – septembrie 2020.

În județul Cluj au fost prezenți 464 de candidați, din totalul celor 573 care s-au înscris pentru a susține această probă scrisă. Au absentat 107 candidați, iar doi candidați au fost eliminați pentru fraudă/ tentativă de fraudă.

Cluj: 464 de candidați, din totalul celor 573, au fost prezenți la a doua probă de la Bacalaureat. 2 elevi au fost eliminați pentru fraudă 1

Niciun candidat care s-a prezentat în cele cinci centre de examen nu a avut temperatura peste 37.3 ̊C, informează gherlainfo.ro.

Subiectele și baremele de corectare pentru această probă au fost publicate la ora 15:00, pe site-ul subiecte.edu.ro, de către Centrul Național de Politici și Evaluare în Educație.

Următoarea probă scrisă – proba la alegere a profilului și specializării – E.d) – va avea loc miercuri, 26 august, în timp ce proba la Limba și literatura maternă – proba E.b) – este programată joi, 27 august.

Advertisements
error: Content is protected !!