Cluj. Ovidiu: „Seara de coșmar, de la podul Calvaria pana aproape in mijlocul Florestiului…Doar o ora si 25 de minute am apăsat frâna si ambreiajul. Doar o ora si 25 de minute din timpul pe care îmi doream sa îl petrec alături de familia mea după o zi de munca, l-am petrecut inhalând gaze de eșapament. Eu. Si încă vreo câteva mii de alți șoferi. Câteva mii de ore pe care…”

Updated on septembrie 5, 2019 Viață grea pentru șoferii care fac naveta Florești-Cluj din cauza lucrărilor la drum. Dacă le zici să nu mai folosească non-stop mașinile personale ești înjurat imediat.

Pe Grupul celor care traiesc in Floresti sau Cluj, Ovidiu Antonio Pop a scris: „Seara de coșmar, de la podul Calvaria pana aproape in mijlocul Florestiului. Multe mulțumiri edililor care au autorizat asfaltarea la ore de trafic intens, când tot prostul se întoarce acasă după serviciu.

Cluj. Ovidiu: „Seara de coșmar, de la podul Calvaria pana aproape in mijlocul Florestiului...Doar o ora si 25 de minute am apăsat frâna si ambreiajul. Doar o ora si 25 de minute din timpul pe care îmi doream sa îl petrec alături de familia mea după o zi de munca, l-am petrecut inhalând gaze de eșapament. Eu. Si încă vreo câteva mii de alți șoferi. Câteva mii de ore pe care...” 1
(foto arhiva)

Doar o ora si 25 de minute am apăsat frâna si ambreiajul. Doar o ora si 25 de minute din timpul pe care îmi doream sa îl petrec alături de familia mea după o zi de munca, l-am petrecut inhalând gaze de eșapament.

Eu. Si încă vreo câteva mii de alți șoferi. Câteva mii de ore pe care un inconștient cu putere de decizie le-a răpit unora fără sa ii pese. Sunt convins ca știa foarte bine ce se va întâmpla, atunci când a luat decizia. Ce au vrut sa ne conștientizeze?

Ca se „face ceva”? In primul rand consider ca șoseaua asa cum era înainte de aceasta asfaltare era încă in stare sa ducă vreo câțiva ani buni traficul din Floresti, fără sa se plângă cineva.

In schimb, alte drumuri ar fi trebuit sa aibă prioritate la asfaltare. Astfel ca putem sa tragem concluzia ca se face ceva, dar nu se face nimic „util”. Lucrurile utile după … alegeri.

După niște alegeri! Ca după ce se vor vedea cu sacii-n căruță, vor mai asfalta probabil o tura drumul înainte de următoarele alegeri. Si tot așa. Seara minunata va doresc, stimaților conducători ai Florestiului. Si pofta buna, ca sunt convins ca frigiderele v-au fost umplute cu vârf si îndesat”.

Advertisements
error: Content is protected !!