(Video) Universitatea Cluj o zdrobește pe Botoșani și ajunge la 1 punct de Playoff

Updated on octombrie 30, 2023 Meciul dintre FC Botoșani și ”U” Cluj, din cadrul etapei cu numărul 14 din SuperLiga României, s-a încheiat cu victoria clară a ardelenilor, scor 3-0.

Meciul a început tare. Dan Nistor a deschis rapid scorul, în minutul 9, iar după doar 12 minute i-a pasat decisiv lui Valentin Gheorghe, care a majorat avantajul ardelenilor. Moldovenii au avut mari probleme și nu au reușit să-și creeze ocazii importante.

În repriza secundă, același Nistor i-a pasat decisiv lui George Miron, fostul jucător al celor de la FC Botoșani, care nu s-a bucurat după ce a marcat.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani rămâne pe ultimul loc în SuperLigă, cu 6 puncte, în timp ce Universitatea Cluj a urcat pe locul 8, cu 19 puncte, la doar un punct distanță de ultimul loc de play-off.

error: Content is protected !!