Updated on august 3, 2020 CFR Cluj este din nou campioana României după ce a învins luni seara echipa din Craiova, 3-1.

”CFR Cluj a făcut presing adevărat, ca la orice meci important. Meciul a fost echilibrat. Trebuie să-l evidențiem pe Dan Nistor și să spunem că CFR a avut reacție după gol.

(Video) FELICITĂRI! CFR Cluj este campioana României! 1-3. Vezi golurile Finalei cu Craiova 1

CFR e specialista fazelor fixe, a avut și trei cornere. A avut un plus, o posesie superioară, a stat mai mult în terenul adversarului”, a comentat Ilie Dumitrescu, la Digi Sport Special.

CFR Cluj a reclamat două lovituri de la 11 metri în prima repriză a finalei campionatului, anunță Digisport.

A fost mai întâi o intrare prin alunecare a lui Vlădoiu la Omrani – centralul Ovidiu Hațegan crede că fundașul oltean este cel care a lovit mingea la faza din minutul 19 al partidei, dar fostul mare arbitru internațional Ion Crăciunescu are altă părere.

“Omrani este cel care lovește mingea, este lovitură de la 11 metri și Vlădoiu ar fi trebuit să primească și cartonaș galben,” a venit verdictul specialistului.

Video. FINALA U Craiova- CFR Cluj 1-0, gol Nistor

Video. Finala campionatului: U Craiova – CFR Cluj 1-1, gol Vinicius (min.36)

Video. Finala U Craiova – CFR 1 – 2 Boli aduce CFR in avantaj

Video. Finala U Craiova – CFR 1 – 3 Deac inscrie din penalti!