Foto Cluj. BMW negru urmărit de 5 mașini de poliție pe Titulescu. A lovit două maşini ale Poliţiei şi alte două vehicule în trafic.  Poliţiştii au tras două focuri de armă

Updated on ianuarie 26, 2020 Un șofer de BMW a fost urmărit de mai multe mașini de Poliție din Cluj, duminică. În goana sa a lovit două maşini ale Poliţiei şi alte două vehicule în trafic. A derapat în cele din urmă pe un câmp şi aşa a fost prins de poliţişti. Pentru a-l opri, poliţiştii au tras două focuri de armă.

”BMW negru urmărit de 5 mașini de poliție pe Titulescu, din Cipariu spre Iulius. Noroc cu banda de bus că am putut să îl evit. Altfel era impact frontal”, a scris un șofer pe grupul Infotrafic Județul Cluj.
Foto Cluj. BMW negru urmărit de 5 mașini de poliție pe Titulescu. A lovit două maşini ale Poliţiei şi alte două vehicule în trafic.  Poliţiştii au tras două focuri de armă 1

Foto Cluj. BMW negru urmărit de 5 mașini de poliție pe Titulescu. A lovit două maşini ale Poliţiei şi alte două vehicule în trafic.  Poliţiştii au tras două focuri de armă 2
(foto: Pugna Ioan)

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Cluj, duminică după-amiază, poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Cluj Napoca au fost sesizaţi despre faptul că în cartierul Bună Ziua, din Cluj-Napoca, un şofer conduce haotic, fiind anunţate toate echipajele din municipiu, anunță Antena 1.

Foto Cluj. BMW negru urmărit de 5 mașini de poliție pe Titulescu. A lovit două maşini ale Poliţiei şi alte două vehicule în trafic.  Poliţiştii au tras două focuri de armă 3
(foto: Obrodoviciu Nicu)

“Cel în cauză nu a oprit la semnalele regulamentare ale poliţiştilor, avariind două autospeciale ale Poliţiei dispuse în vederea unui blocaj în trafic al respectivului autoturism şi alte două autovehicule civile. S-a făcut uz de armă de către un poliţist aflat în misiune, în plan vertical şi asupra autovehiculului urmărit, iar pe stradă Soporului, autovehiculul condus de tânărul de 29 de ani a derapat, ieşind de pe partea carosabilă”, au precizat reprezentanţii IPJ Cluj.

Bărbatul este de localitatea Apahida, judeţul Cluj. El a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând o concentraţie de peste 0.40 mg/l alcool în aerul pur expirat.
În urmă verificărilor efectuate poliţiştii au stabilit faptul că acesta nu deţine permis de conducere.

Foto Cluj. BMW negru urmărit de 5 mașini de poliție pe Titulescu. A lovit două maşini ale Poliţiei şi alte două vehicule în trafic.  Poliţiştii au tras două focuri de armă 4

În momentul opririi bărbatul se afla singur în maşină, iar în urma incidentului nu au fost persoane rănite.

Advertisements
error: Content is protected !!