(Video) CFR Cluj a zdrobit Craiova cu 4-1 și a urcat pe locul 2. Vezi aici golurile:

Updated on aprilie 2, 2017 CFR Cluj a obținut o victorie importantă ieri în fața celor de la CSU Craiova, scor 4-1, într-un meci în care Deac a strălucit. În urma acestei victorii clujeni urcă, momentan, până pe locul al doilea, la două puncte în spatele liderului Viitorul.

După ce a ratat un penalty cu Timişoara, Deac a prins un şut de generic din afara careului şi a deschis scorul în minutul 18.

(Video) Stiri CFR Cluj  Craiova Vezi aici golurile

Două minute mai târziu, acelaşi Deac i-a pasat decisiv lui Păun, care a făcut 2-0 chiar de ziua sa de nastere.

În debutul părţii a doua, CS U a primit o lovitură de la 11 metri, după un henţ al lui Horj, iar Gustavo a redus din diferenţă.

În zadar, însă. Pe contraatac, Omrani a oferit două assist-uri pentru Gomelt şi al doilea gol al lui Deac, iar CS U Craiova – CFR Cluj s-a încheiat 1-4.

Căpitanul gazdelor, Andrei Ivan, nu a mai prins finalul pe teren. În minutul 89, a luat al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.