Clujenii au fost martorii unei seri incendiare la UNTOLD, în care Armin van Buuren a mixat peste trei ore, afirmând că „atmosfera de la Cluj este ceva ce nu am văzut în alte țări”. Post Malone a completat spectacolul cu un concert electrizant, confirmând că orașul este gazda unuia dintre cele mai importante festivaluri de muzică din lume.
Îndrăgitul artist Post Malone – rapper și compozitor – a entuziasmat publicul, inclusiv prin mesajul transmis fanilor de pe scena din inima Transilvaniei.
Starul american a cântat în premieră în România.
Post Malone, considerat unul dintre cei mai influenți cinci artiști ai secolului 21, a făcut noaptea trecută un spectacol incendiar pe scena UNTOLD.
La doar 30 de ani, are zeci de premii Billboard și nominalizări la Grammy, iar fanii au trăit cu intensitate fiecare moment.
Fată: „Senzațional! Deci, ceva superb! L-am așteptat pe Post Malone să vină în România și în sfârșit a venit la Untold. Mă simt grozav, sunt foarte fericită.”
Băiat: „Vibe-ul de aici e incredibil, e top, nu se compară cu nimic altceva. Nu pot să explic în cuvinte.”
Arena din inima festivalului a devenit neîncăpătoare. De pe scenă, artistul a transmis un mesaj.
Fata: „Este super mișto, e cel mai tare Untold de până acum, se vede că este aniversarea a 10-a.”
Armin van Buuren, artist: „Cred că România merită un festival ca Untold. Este ceva ce nu am văzut în alte țări, vin oameni din toată lumea. Este o experiență, să fii aici este cu adevărat special.”
Armin și-a început spectacolul de muzică, lumină și culoare după ora 1 în noaptea de vineri spre sâmbătă și a încheiat după ora 4.
”UNTOLD, mă bucur că v-am întâlnit din nou. Vreau să văd câteva mâini sus”, a spus artistul, conform cluj24.ro