Updated on iulie 6, 2018 Protestatarii #rezist i-au așteptat la aeroport pe deputații de Cluj care au votat modificările la Codul Penal. Deputații au fugit pe alktă ieșire, pentru a nu da explicații.
Deputat Emanuel Ungureanu: „Lașii! Deputații Steluța Cătăniciu de la ALDE, Horia Nasra și Cristina Burciu de la PSD, toți aleși în Parlamentul României în Cluj au fugit astăzi de 7 cetățeni din acest oraș care își doreau un dialog cu aceștia.
Este posibil ca acești deputați să se simtă vinovați că au măcelarit Codul Penal din spirit de solidaritate cu șeful lor infractor, Liviu Dragnea.
Oricum, imaginea cu cei trei înghesuiți lângă intrarea la un WC din aeroport și cerșind de la angajații terminalului să-i ascundă pe la Protocol este una pe care eu nu o voi uita repede.
În campanie nu mai știau cum să se pupe mai tare cu alegătorii și acum fug ca potârnichile de ei.
Rușine!”
Vezia ici Video:
Revenim cu detalii!