Updated on mai 21, 2018 Jucătorii CFR-ului au sărbătorit la restaurant câșigarea titlului de campioni.
”Toți steliștii au o rană, CFR e campioană!”, a fost refrenul preferat al serii, dar nu a fost lăsat deoparte nici principalul artizan al acestui succes, Dan Petrescu. ”Cine-i mare antrenor, al tuturor figurilor, cine-i mare antrenor al tuturor figurilor / Unu e Petrescu Dan / În Ardeal e barosan”, s-a auzit la party-ul noilor campioni din Liga 1, potrivit Digi Sport.
Bucuros pentru realizarea acestei performanțe, Petrescu a sărbătorit cu un pahar de vin roșu și nu s-a sfiit să se bage la horă și să danseze alături de fotbaliști. Ca și pe teren, artizanul petrecerii a fost George Țucudean, cel care a avut grijă ca toată lumea să se simtă bine.
La un moment dat, la inițiativa lui Ovidiu Hoban, ”Bursucul” a fost aruncat în sus de către jucători, dovadă vie a faptului că actualul tehnician a știut, ca nimeni altul, să-și câștige vestiarul de partea sa.
Petrecerea, care a fost organizată pe repede înainte, după cum a spus Iuliu Mureșan la Digi Sport, a durat până spre zorii zilei, atmosfera fiind una extrem de plăcută.
Dintre jucătorii ardelenilor, George Țucudean este la al doilea titlu de campion consecutiv. Adus în Gruia în pauza de iarnă, atacantul a câștigat trofeul și în sezonul trecut, împreună cu Viitorul. El a fost și cel care a dat tonul bucuriei vișinii. A luat microfonul Digi Sport și, la fel ca în urmă cu un an, a jucat rolul unui reporter între colegii săi.