Updated on martie 25, 2018 Grav accident de circulație duminică seara lângă Bologa, Cluj. Un TIR și două autoturisme sunt implicate în accident. Potrivit martorilor, TIR nu a redus viteza în curbă și a intrat direct încele două autoturisme care circulau pe sens opus. Sunt doi răniți.
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN1 (E60) Huedin – Oradea, la km 536+200 de metri, în zona localităţii Morlaca (în judeţul Cluj), a avut loc un accident rutier în care au fost implicate un tir şi două autoturisme. În urma impactului (autotrenul s-a răsturnat pe carosabil), şoferul tirului a fost rănit.
Pe grupul de Facebook Info Trafic jud Cluj, Iurcencu Aurelia a postat fotografii cu mesajul: Accident Bologa.
Razvan Pintea Ocupantul BMW-ului era bine, isi cauta ceva prin portbagaj, cei doi ocupati ai masinii strivite erau si ele bine langa masina si dadeau telefoane cand am trecut eu, iar soferul camionului a fost transportat pe targa deoarece spuneau ca avea dureri la coaste.