Updated on ianuarie 30, 2016 Pe Facebook, Pugna Ioan, cel care a demarat campania de ajutorare a lui Robi, a scris că de ieri Robi este proprietar cu acte al apartamentului.
„Daca luni Robert a semnat Antecontractul ieri a semnat Contractul de vanzare cumparare.
De ieri de la ora 11 Robi este proprietarul apartamentului. Un contract incheiat in cel mai profesionist mod, verificat si reverificat, facut in asa fel incat , conform legii, nimeni sa nu il poata ataca in vreun fel sau drepturile lui asupra apartamentului sa poata fi puse la indoiala macar.
Multumesc pe aceasta cale doamnei notar care , din prietenie pentru Robi , a renuntat la taxele notariale care reveneau in sarcina cumparatorului. Robi are multi prieteni care il ajuta sau au facut o dar doresc sa ramana in umbra.
Mandru ca sunt clujean!”
În altă ordine de idei, astăzi are loc „Teatru pentru Robi”!!!
În urma derulării campaniei „Cumpără un brăduț de la Robi!” și animați puternic cu dorința de a-l ajuta pe Robi, asociația Art Vobis va susține, cu scop caritabil, în data de 30 Ianuarie 2016,ora 20:00, Str.Dobrogeanu Gherea nr. 17 ( Clubul CFR ) spectacolul „Năbădăi din dragoste”.
Accesul la acest spectacol se va face pe bază de donații, în limita locurilor disponibile, urmând ca banii strânși în urma evenimentului să fie folosiți în scopul ajutorării lui Robi!
Vă așteptăm în număr cât mai mare, pentru a-l ajuta și aplauda pe Robi!
[ads2]
„Năbădăi din dragoste” e o comedie romantică, o poveste conjugală surprinsă de la prima întâlnire până la instalarea rutinei și a obișnuinței banale de zi cu zi. Acești 2 fățarnici nebuni își spun povestea lor cu mult umor, sarcasm și tandrețe, căci iubirea lor nu e doar iubire, ci și mânie.
Distribuție: EA – Alina Andrișoi; EL – Dragoș Popa.
Regia: Alin Zoldi
CLUBUL CFR
ora: 20 :00