Cluj: Electric Castle angajeaza. „Ne marim echipa! Daca te entuziasmeaza ideea de a munci un an pentru 4 zile de festival, te vrem in echipa”

Updated on august 21, 2015

Electric Castle angajează oameni pentru a-i ajuta în organizarea festivalului.

„Electric angajeaza! Ne mărim echipa! Dacă te entuziasmează ideea de a munci un an pentru 4 zile de festival în care trebuie să dai tot ce poți de dragul unei atmosfere electrizante pentru publicul Electric Castle, te vrem în echipă”, așa ună anunțul celor de la Electric care doresc să își mărească Departamentul Financiar cu un coleg contabil.

Contabil. Descrierea rolului.

Colegul nostru contabil va face parte din echipa directorului financiar. Căutăm o persoană care să lucreze eficient în echipă. Pentru noi este esențială capacitatea de a comunica cu ceilalți membri ai echipei, de a oferi și primi feedback și de a contribui la dezvoltarea profesională a colegilor prin prisma propriei experiențe și expertize. Ne plac persoanele eficiente, care au inițiativă, își fixează obiective clare și sunt motivate să depună efort pentru atingerea lor.

Responsabilități

  • Gestionează un portofoliu de firme
  • Procesează documentele financiar-contabile în programul de contabilitate
  • Întocmește evidențele contabile în conformitate cu legile în vigoare
  • Întocmește lunar decontul de TVA, balanța de verificare, registrul jurnal etc.
  • Întocmește și depune declarațiile fiscale
  • Contribuie la ținerea evidenței contabile generale, inclusiv bilanț
  • Asigură suport și oferă consultanță de specialitate, clienților cu care lucrează
  • Asigură suport și oferă consultanță de specialitate
  • Pregătește rapoarte și situații
  • Menține relația cu instituțiile bancare și cu cele de stat
  • Finalizează și depune documentele financiare contabile la autoritățile publice competențe
  • Colaborează cu departamentele interne
  • Participă la activitățile specifice de închidere de lună și la elaborarea de situații și rapoarte pentru management
  • Se documentează permanent cu privire la modificările legislației în domeniul contabil și al fiscalității.
  • Oferă sprijin și contribuie activ la dezvoltarea profesională a colegilor din echipă

Cerințe

  • Absolvent studii superioare profil economic
  • Cunoștințe de limba engleză constituie un avantaj
  • Experiență de minim 3 ani pe o poziție similară
  • Persoană responsabilă, organizată și eficientă în gestionarea activităților
  • Persoană care acționează din proprie inițiativă
  • Aptitudini foarte bune de comunicare și muncă în echipă
  • Atenție la detalii
  • Cunoștințe avansate de operare PC – programe care Excel, Word
  • Cunostințe bune de operare în programe de contabilitate. Cunoașterea programului Saga constituie avantaj

Oferta

  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri în funcție de performanță
  • Participarea la evenimentele Boiler Events (Electric Castle, Electric City, etc) ca membru al echipei

Dacă eşti interesat/ă de acest rol şi îndeplineşti criteriile de eligibilitate, te rugăm să ne trimiti CV-ul tău pe adresa careers@electriccastle.ro specificând poziţia pentru care dorești să aplici.

error: Content is protected !!