(Last Updated On: September 28, 2019)

Clujenii și Turiștii sunt invitați la Zilele Clujului.

Zilele Clujului, Programul de Sâmbătă, 28 septembrie 2019
Târgul meșterilor populari și al comunităților internaționale – Str. Mihail Kogălniceanu
10:00

Provocare la înălțime alături de Salvamont Salvaspeo – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
10:00
Zilele Clujului. Programul de sâmbătă, cu PARADA! 1

Gaşca lui Mickey – Str. Mihail Kogălniceanu
10:00

Sesiuni foto inedite cu personaje din poveşti – Str. Mihail Kogălniceanu
10:00

Tabăra Medievală – Strada Potaissa
10:00

Zilele Clujului la USAMV – Campus USAMV
10:00

Fun Zone powered by AROBS Transilvania Software – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
10:00

Clujul de ieri și de azi – Casino Centru de Cultură Urbană
10:00

Mazepa Neagră – Casino Centru de Cultură Urbană
10:00

Echitație pentru copii – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
10:00

Distracție Uriașă cu Carcassonne Gigant! – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
10:00

Tabăra Antică – Strada Potaissa
10:00

Festivalul multiculturalității – Str. Mihail Kogălniceanu
10:00

Cimitirul central – Povești în poveste – Centrul de Informare Turistică
10:00

Atelier de gătit sănătos ManagisBio – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
10:00

Promenada cărților – Str. Mihail Kogălniceanu
10:00

Urban Mirror – Ateliere reciclare – Piața Muzeului
10:00

Desenăm, ne jucăm! – Str. Mihail Kogălniceanu
10:00

O carte în dar – Turnul Croitorilor
10:00
Zilele Clujului. Programul de sâmbătă, cu PARADA! 2

Experience Cluj – Piața Unirii
11:00

Caiac pe lacul Chios – persoane cu dizabilități locomotorii – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
11:00

Caiac pe lacul Chios – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
11:00

Learn2Ride – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
11:00

Scufiţa Roşie şi lupul cel flămând – Piața Muzeului
11:00

Cluj-Napoca – the Treasure City – Centrul de Informare Turistică
11:00

Expoziția Moto Retro Cluj 2019 (Ediția a VI-a) – Casino Centru de Cultură Urbană
11:00

Servicii ale Bibliotecii mobile – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
11:00

ELEMENTUM Experience @ Zilele Clujului 2019 – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
11:00

Zilele Mănășturului – La Terenuri
11:00

The Boss Baby (2017) – The Boss Baby: Cine-i şef acasă? – Cinema Dacia
11:00

Festivalul Gastronomic Internaţional – Str. Mihail Kogălniceanu
11:00

Univer 24 – Sărbătoarea înotului – Parcul Sportiv „IULIU HAŢIEGANU”
11:00

Gala aniversară „100 de ani de la înființarea Clubului Sportiv Universitatea Cluj-Napoca” – Casa de Cultură a Studenților
11:00

Re-descoperim Clujul – Românii
11:00
Zilele Clujului. Programul de sâmbătă, cu PARADA! 3

CivicArt – 100#Clujean – Bulevardul Eroilor
12:00

Dex – Str. Mihail Kogălniceanu
12:00

Photobooth – Piața Unirii
12:00

Mickey Bucătarul – Cinema Marasti
12:30

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water (2015) – SpongeBob: Aventuri pe uscat – Cinema Dacia
13:00

Ateliere de fashion&beauty – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
13:00

Activități pentru copii – Cinema Dacia
13:00

Prezentarea iurtă nomadă – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
13:00

Centenar CS Universitatea Cluj-Napoca – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
14:00

Caricaturi la cornet – Bulevardul Eroilor
14:00

Caricaturi la cornet – Piața Muzeului
14:00

Caricaturi la cornet – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
14:00

Ballerina – Balerina (2016) – Cinema Marasti
14:00

Instituții clujene la centenar – Centrul de Informare Turistică
14:00

Compania de Teatru Magic Puppet – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
15:00

Activități pentru copii – Casino Centru de Cultură Urbană
15:00

Compania de Teatru Magic Puppet – Piața Unirii
15:00

Compania de teatru, acrobaţie şi jonglerie Famous Art – Piața Unirii
15:00

Jungle book – Cartea junglei (1967) – Cinema Marasti
15:30

Oameni frumoși, cuvinte frumoase – Casino Centru de Cultură Urbană
16:00

Parada Zilelor Clujului – Piața Unirii
17:00

Jocuri nomade – Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
17:00

Clujul interbelic – Cinema Dacia
17:30

Geamăna, satul din adâncuri – Casino Centru de Cultură Urbană
18:00

Digitalove – Piața Muzeului
18:30

La La Land (2016) – Cinema Marasti
18:30

Gaudeamus Igitur, film în regia Gheorghe Vitanidis – Cinema Dacia
18:30

Midnight Snack – Strada Iuliu Maniu
19:00

ACADEMIA DE MUZICĂ „GHEORGHE DIMA” ȘI ORCHESTRA OPEREI NAȚIONALE ROMÂNE CLUJ-NAPOCA – Piața Unirii
19:00

Valeria Marcu – Str. Mihail Kogălniceanu
19:00

Dj Wicked – Piața Muzeului
19:30

AstroGenerale – Str. Mihail Kogălniceanu
20:00

CORUL ŞI ORCHESTRA FILARMONICII DE STAT „TRANSILVANIA” – Piața Unirii
20:00

Danaga – Piața Muzeului
20:30

Hell (of an) Evening by ClujShorts – Cinema Marasti
21:00

Gala Operelor Clujene – ELECTRO-SYMPHONIC EXPERIENCE – Piața Unirii
21:30

Blanilla + quartet – Piața Muzeului
21:30

Parteneri principali: Terapia – o companie SUN PHARMA, Bergenbier, NTT Data, Pepsi, Banca Transilvania, Endava, Arobs, Iulius Mall, Moldovan.


Parteneri: Automobile Bavaria, Avangarde, Betfair, Energobit, Gerovital, Turkish Airlines, Napolact.