(Last Updated On: June 11, 2019)

CFR Cluj este prima echipă din Liga 1 care a făcut reunirea lotului. Campioana a anunţat oficial sosirea a cinci jucători, unul dintre ei fiind însă portarul Vâtcă, întors din împrumutul de la Voluntari.

„Clubul CFR 1907 Cluj anunță primele transferuri realizate în vederea noului sezon competițional! Fundașul central Andrei Burcă, fundașul dreapta Mateo Susic, care a mai evoluat în Gruia în sezonul 2014/2015, atacantul Mario Rondon, mijlocașul Luis Aurelio și portarul Cosmin Vâtcă, cel care revine în Gruia după un sezon.

CFR Cluj, transferuri. Dan Petrescu a primit deja  5 fotbalişti noi! 1 CFR Cluj, transferuri. Dan Petrescu a primit deja  5 fotbalişti noi! 2 CFR Cluj, transferuri. Dan Petrescu a primit deja  5 fotbalişti noi! 3 CFR Cluj, transferuri. Dan Petrescu a primit deja  5 fotbalişti noi! 4 CFR Cluj, transferuri. Dan Petrescu a primit deja  5 fotbalişti noi! 5

Cei cinci s-au alăturat lotului pregătit de Dan Petrescu și au efectuat primele antrenamente alături de noii coechipieri.

Campioana CFR Cluj le urează bun venit și cât mai multe reușite în tricoul echipei noastre!”, a fost anunțul clubului.

Andrei Burcă este fotbalistul pe care CFR a reuşit să-l transfere în faţa celor de la FCSB, în timp ce Rondon şi Aurelio vin gratis de la Gaz Metan Mediaş. Susic şi Vâtcă, revenit după împrumut, au completat lista noilor veniţi, informează telekomsport.ro.

La capitolul plecări, CFR s-a despărțit de fundașul Adam Lang.

„MULȚUMIM, ADAM LANG!

Clubul CFR 1907 Cluj și fundașul central Adam Lang au ajuns la un acord privind rezilierea amiabilă a contractului! Îi mulțumim lui Adam pentru toată munca depusă în tricoul “alb-vișiniu” și îi dorim multă baftă mai departe în carieră!”

Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA: „5 TRANSFERURI LA REUNIRE!
Clubul CFR 1907 Cluj anunță primele transferuri realizate în vederea noului sezon competițional! Fundașul central Andrei Burcă, fundașul dreapta Mateo Susic, care a mai evoluat în Gruia în sezonul 2014/2015, atacantul Mario Rondon, mijlocașul Luis Aurelio și portarul Cosmin Vâtcă, cel care revine în Gruia după un sezon. Cei cinci s-au alăturat lotului pregătit de Dan Petrescu și au efectuat primele antrenamente alături de noii coechipieri.

Campioana CFR Cluj le urează bun venit și cât mai multe reușite în tricoul echipei noastre!
Hai CFR!”