(Last Updated On: April 16, 2018)

Simona Halep a ajuns luni seara ola Cluj pentru a participa la meciurile României împotriva Elveției din Fed Cup.

Pe Facebook, primarul Emil Boc a adăugat fotografii cu mesajul: „Premiera inedita in istoria orasului nostru: actualul lider mondial, Simona Halep si fostul lider mondial, Martina Hingis, au ajuns la Cluj-Napoca!

(Foto) Simona Halep a ajuns la Cluj! Hai România! 1

(Foto) Simona Halep a ajuns la Cluj! Hai România! 2

Martina Hingis (castigatoare a 25 de titluri de Grand Slam la simplu, dublu si dublu mixt) este antrenorul actual al echipei Elvetiei si a sosit in orasul nostru pentru meciul de tenis Romania – Elvetia, din cadrul FedCup, pentru accedere in Grupa Mondiala !

Simona Halep va juca pentru Nationala Romaniei in meciul cu Elvetia, alaturi de Irina Begu, Sorana Carstea si Mihaela Buzarnescu.
Meciul va avea loc sambata si duminica in Sala Polivalenta din Cluj-Napoca!

(Foto) Simona Halep a ajuns la Cluj! Hai România! 3 (Foto) Simona Halep a ajuns la Cluj! Hai România! 4 (Foto) Simona Halep a ajuns la Cluj! Hai România! 5

Hai Romania!!”